Sayfa 23 Toplam 23 Sayfadan BirinciBirinci ... 13212223
Toplam 158 adet sonuctan sayfa basi 155 ile 158 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borsa Teknik Analiz Belge ve Arşivleri

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzman üye
    Adı geçen
    80 Mesaj

Kendi faydana olan bildiğini bedelsiz sunmak büyüklük Gönülden emek verilen her şey çok işe yarar.
    Menfaat yok birşeyi pazarlama yok..

** Artık Her Türk Trader doğmalı.**

2. Teşekkür etti.

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    80 Mesaj
    Arif Coşkun kardeşimizin söylediği bence herkes Birazcık zamanımızı ayırıp hisse Tekniğini geliştirmeli .
    Yaşar Erdinç Hocanın Yatırımcı ve Teknik Analiz Kitabı harika.
    Hisse analizinde 3T (Teknik,Temel, Takas) önce teknik uygunsa temel uygunsa takas bakın . Bunlardan biri desteklemiyorsa olay yerinden uzaklaşmalı..
    X100 Teknik Analiz Dersleri Hisse Tespit Çalışmaları devam 2017 takip listeme alacağım bir kağıtta bu. Spek. bir kağıt ismi şimdilk sır ytd

Matriksi olanlar 50*200'ü kesen hisseleri şu formülle bulabilir taratıp hatta bizlerede paylaşırsa makbule geçer ..
    Cross(Mov(c,50,s),Mov(C,200,s))
    Kendi faydana olan bildiğini bedelsiz sunmak büyüklük Gönülden emek verilen her şey çok işe yarar.

4. Teşekkür etti.

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    80 Mesaj
    trend nasıl çizilir, RSİ ve MACD nasıl kullanılır SERKAN Kardeşimin klavyesinden okuyalım..

kesişim ile birlikte sıfırın üstüne çıkan bir hisse yukarıda macd triggerin altına ininceye kadar tutulması gerektiği düşünülür,
    yani alttaki kesişimde aldıysan yukarıdaki kesişimde de satman gerekebilir.

macd da bir ince noktada ;

eğer macd trigerden dikakt çekici bir şekilde uzaklaşmışsa, tekrar yakınlaşmaya geleceği düşünülür

yani sert bir çıkış varsa macd ile triggerin arası açılmış, düzeltmeyle yada tepkiyle aradaki açıklık kapanacaktır diye düşünülür.
    erken uyarı veren bir ortalamayla geç uyarı veren diğer ortalamanın yakın ilişkide olduğu bir göstergedir, erken uyarı veren macd geç uyarı veren trigger diye adlandırılır ..

macd ve triggerin yönü de size bir fikir vermelidir

yönünü yukarı çevirmişse bu yukarı isteğin varlığını işaret edebilir
    aşağıysada aşağaı istek vardır diye düşünmek gerekebilir macd güzeldir ama çok fake atar
    macd göstergesinde 0 pivot noktasıdır, yani 0 seviyesinin üzerine çıkıldığında boğa piyasası altına inildiğinde de ayı piyasası vardır diye düşünülür

şu rsi düşenleri sayesinde tavhl da maliyetim 11 liralara inmiştir abartısız, çiz bekle kırmaya yakın gir 70 üstü sat
    tavsiye değildir ben yaptıklarımı sesli söylüyorum

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    80 Mesaj
    trend nasıl çizilir, RSİ ve MACD nasıl kullanılır SERKAN https://twitter.com/serciozb Kardeşimin klavyesinden okuyalım..
    göstergeler, tek başlarına kullanılmaktan ziyade, destekleyici ve teyit edici yönüyle kullanılmalı, örneğin RSİ 30 altına indi hemen al ya da 70 üstüne çıktı hemen sat doğru olmayabilir .
    göstergelerin abartısız bilinen %80 ini kullanmışımdır, ama bana en fazla fayda sağlayanı rsi dir o yüzden RSİ yi nasıl kullanırız ile başlayayım RSİ ; kelime anlamıyla göreceli güç endeksidir, hissenin gücünü ölçer, bize fikir verir
    ** 30 ve 70 altında 2 bant arasında gidip gelir, bu bantların üstte olanına girdiğinde aşırı alım altta olanına girdiğinde aşırı satım olarak adlandırılır 70 üstünde olduğunda göstergenin fazla ısındığını, bir düzeltmenin yakın olduğunu düşündürür illa inecek demek değildir, ama inmesi olayın doğal akışına uygundur aynı şekilde 30 altında olduğunda da bu sefer bir tepkinin yakın olduğunu düşündürür.

hangi periyodu kullanmalıyız

gün içi al sat yapmıyorsan ki teknik bilgisi yeterli olmayan hiçbir arkadaşa önermiyorum, günlük ya da 4 saatlik kullanmakta fayda var
    ama benim boş vaktim var izliyorum, sabırlıyım fırsat gelirse alırım derseniz 1 saatliği kullanabilirsiniz
    ben genelde 1 saatlik kullanıyorum ama 4 saatlik günlük ve hatta haftalıkta iyi sonuç veriyor.

RSİ konusunda 30 altı düşen çekersek daha iyi sonuçlar alabileceğimizi, satarken de 70 üzerinde ve yükselen trendi aşağı kırdığında satış zamanının gelmiş olabileceğini öğrendik umarım
    Ayrıca RSİ kullanırken bize yol gösterecek 2 şey daha var; bunlar pozitif uyumsuzluk ve negatif uyumsuzluk

7. Teşekkür etti.

Sayfa 23 Toplam 23 Sayfadan BirinciBirinci ... 13212223

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler