Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MetaTrader

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzman üye
    Adı geçen
    100 Mesaj

MetaTrader

TKE göstergesinin matriksdeki formülü şöyledir;
    (STOFK(14,6)+RSI(14)+CCI(14)+MFI(14)+WILLR(14)+MO( 14)+ULT(7,14,28))/7;0;80;20

https://www.bilgeyatirimci.com/2011/...in-yapmak-vii/
    uufuk : (STOFK(14,6)+RSI(14)+CCI(14)+MFI(14)+WILLR(14)+MO( 14)+ULT(7,14,28))/7;0;80;20
    ULT matriks le Metastock da uyuşmuyor...
    CCI matriksde üç tane degerleri uyuşturmak için fazla emek verme,mantık dogruysa tamamdır bence,şeklide benziyormuş...

KOÇ : ÜŞENMEDİM KODLADIM ŞÖYLE BİRŞEY ÇIKIYOR.
    ONS GÜNLÜK
    Adamovich: rica etsek paylasirmisiniz ?
    trigger benim kendi buluşum.onu paylaşmam.ama isterseniz triggersiz paylaşırım.

Alıntı KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    69.86 DEĞERİ VAR.
    DİĞERİNE ÇOK YAKIN..
    BEN AYNİ İNDİKATÖRÜ İKİ FARKLI BROKERDE KULLANDIĞIM ZAMAN BİLE AYNİ DEĞERİ ALAMIYORUM.
    ŞEKİL AYNİ AMA

----------------------------------------------

KODLAMASI BÖYLE

#property strict
    #property indicator_separate_window
    #property indicator_buffers 1
    #property indicator_color1 Aqua

#property indicator_level1 80
    #property indicator_level2 20
    #property indicator_level3 0
    #property indicator_levelcolor Blue

double E[];

int OnInit()
    {
    IndicatorBuffers(3);

SetIndexStyle(0,DRAW_LINE,STYLE_SOLID,2);
    SetIndexBuffer(0,E);

;
    IndicatorDigits(2);

return(0);
    }

int deinit()
    {
    return(0);
    }

int start()
    {
    int shift;
    int limit = 0;

if(limit==0) limit = Bars;

for(shift=limit-1;shift>=0;shift--)

{

E[shift]=(iRSI(NULL,0,14,PRICE_CLOSE,shift)+iCCI(NULL,0,14 ,PRICE_TYPICAL,shift)+iStochastic(NULL,0,14,6,3,MO DE_SMA,0,MODE_MAIN,0)+iMFI(NULL,0,14,shift)+
    iMomentum(NULL,0,14,PRICE_CLOSE,shift)+iCustom(NUL L,0,"U",0,shift))/7;

}

return(0);

}
    DOLAR GÜNLÜKTE İSE BÖYLE

Alıntı Adamovich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendeki ile asagi yukari birebir ayni
    degerlerde ayni sekilde ayni sayilir

peki Sn KOC butun indikatorleri grafige atip degerleri toplayip /7 dedigimiz zaman neden tke degeri ile ayni sonucu vermiyor

ons altin
    http://prntscr.com/crren1

usdtry

http://prntscr.com/crrf5k
    butun indikatorleri mt4 de grafik uzerine atip son gunku degerleri /7 diyorum oran 24 cikarken
    Tke de bu oran 32 cikiyor

ugrasmak guzel sonucta ogrenmeye calisiyorum mt4 u
    sizin gibi usta olsam gozum kapali yaparim ama sunun icin bile 1 saat ugrastim

sanirim sorun surda : 1 tanesinden 2 deger aliyor hesaplarken

(iCustom(NULL,0,"wpr",14,1,i)+iCustom(NULL,0,"Fast _Stochastic", 14, 6,1,i)+iRSI(NULL,0,14,PRICE_CLOSE,i)+iCCI(NULL,0,1 4,PRICE_CLOSE,i)+iMFI(NULL,0,14,i)+iMomentum(NULL, 0,14,PRICE_CLOSE,i)+iCustom(NULL,0,"ultimate-oscillator", 7, 14, 28, 4, 2, 1,1,i))/7

eurousd

usdjpy

sp500

** Artık Her Türk Trader doğmalı.**

2. Teşekkür etti.

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    100 Mesaj

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    100 Mesaj
    Yasin İPEK kardeşimin katkılarıyla Metatrader 4 Hazır Viop Verisi

Yüklemeye başlamadan önce temiz bir metatrader 4 yükleyip herhangi bir firmadan DEMO hesabı açıyoruz.

(Bu metatraderı sadece bist viop analizi için kullanırsanız iyi olur) .

1- Hazır viop datasını anlattığım yöntemle matriks üzerinden güncellemeye devam edecekler MeksaFX kullanacaklar. Bu yöntemi kullanacaklar bundan sonra anlatacağım işlemleri çevrimdışı olarak devam etmek zorunda olduğu için internetini kessinler.

2. Hazır viop datasını sadece görmek için kullanacaklar ise MeksaFX harici bir firma tercih etmeleri gerekiyor (isim olarak XTIUSD emtiası olmayan bir forex firması)

MeksaFX harici firma tercih edenler yeni XTIUSD verisi gelmeyeceğinden internetlerini kesmelerine gerek yoktur. Bu şekilde internet gereksinimi duyan (dll ile çalışan) indicatorleri de çalıştırabilirsiniz. (Örneğin wolf formasyonu, harmonik formasyonu vb)

MeksaFX XTIUSD’de emtiası üzerinde hazırladığım için anlatımımı MeksaFX üzerinden yaptım yoksa MeksaFX ile bir ilgim yok.

Viop Datasını İNDİR (02.10.2016 tarihi itibariyle günceldir) Yasin İPEK kardeşimin katkılarıyla
    Gönderdiğim dosya viop “X30YVADE” saatlik, seanslık ve günlük datasını içerir. Dosya indirdikten sonra içinden çıkan bu 3 data dosyasını MeksaFX’den yeni demo hesabı açtığınız metatrader 4 ün history klasörüne yükleyeceksiniz.

History klasörüne bu şekilde ulaşıyoruz;

Açılan klasörden “history” klasörünün içine girip oradan da “Meksa-Meksa” klasörünün içine girerek gönderdiğim 3 dosyayı bu klasörün içine yüklüyorsunuz.

Üstteki resimde gördüğünüz üzere XTIUSD H1, H4, Daily grafiklerini görmelisiniz.
    Göremiyorsanız bir şeyleri yanlış yaptınız demektir tekrar deneyiniz.

Burada H1 saatlik viop datasını, H4 seanslık viop datasını ve Daily günlük datasını temsil eder. Üzerine çift tıklayarak datayı çağırabilirsiniz.

Yasin İPEK kardeşimin katkılarıyla İyi analizler…

işlem stratejisi
    ekran izleme sansınız varsa ve kar zarar bakmaksızın göstergeye gore hemen cark edebilecekseniz 5 min grafik olabilır veya 15 min.
    ben söyle yapıyorum H1 e gore poz alıyorum 5 minde ters sinyal geldiği yerde kapatıyorum ama asla ters poz a girmiyorum. sonra 5 min. yeniden H1 le aynı renge geldiği zaman tekrar trende biniyorum. kar bazen daha az olabiliyor ancak daha guvenlı oluyor.zira H1 biraz agır sinyal uretir ve sinyali baştan yakalayamamış ve gec fark ettiysem asla o trende binmiyorum

ekteki dosyaları pc nize indirin sonra masa Üstüne kaydedin. mt4 de sırasıyla

DOSYA/DATA DOSYASI AC/MQL 4/İNDİKATORS

açıp her iki dosyayıda buraya kopyala yapıştır yapın çıktığınızda indikatör arasına ma_rsi adında bi indikatör eklendiğini görmelisiniz daha sonra grafiğe ekle dediğinizde ekran açıyor buradan gireceğiniz değerler
    ma Period 1 den başlayıp 50 ye kadar tek tek ve her birini grafik üzerine atacaksınız ma Method 2 ma Price 4 rsi Period 80 rsi Level 50
    diğerleri değişmiyor hepsinde aynı değerleri giriyorsunuz. sadece ma Period 1 den 50 ye yani grafik üzerine aynı indikatörü 50 kere atıyorsunuz.
    ilk başta biraz zahmetli oluyor ancak şablonu kaydettiğinizde tüm paritelere uygulayabiliyorsunuz.
    zaman olarak ta benim terciğim H1
    kolay gelsin...
    Konu mehmet tarafından (10.Temmuz.2017 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

Status
    uzman üye
    Adı geçen
    100 Mesaj
    webfxplus
    1. Java Applet uygulamalarını kullanılabilmeniz için bilgisayarınızda Java Virtual Machine (VM) ( Win9x-ME-NT-XP-msjavx86.exe - 5,346 KB ) yada Sun Java VM kurulu olması gerekmektedir. Windows XP ve Microsoft 2003 kurulu olan makinelerde Java VM bulunmamaktadır.Bunun için makinenizde herhangi bir Java Applet uygulamasını kullanamazsınız.
    Eğer makinenizde bu işletim sistemleri kurulu ise aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir. (Win 9x, ME işletim sistemi kurulu makinenizde de aşağıdaki işlemleri uygulamanız yararlı olucaktır.) Microsoft VM makinenize kurabilmeniz için gerekli olan dosyasını Download link'inden indirebilirsiniz.
    https://www.java.com/tr/
    Microsoft VM yada Sun Java VM uygulamalarını kurduktan sonra aşağıdaki gibi ayarlarını yapmalısınız.

2. Microsoft VM yada Sun Java VM ayarları için Internet Explorer üzerinde Tools-Internet Options-Advanced Sekmesinde Microsoft VM yada Java (Sun) sekmelerinde hangisini kullanacaksanız aşağıdaki gibi herhangi birini işaretleminiz gerekmektedir.Bunu yaptıktan sonra Internet Explorer kapatılıp açılması gerekmektedir.(Türkçe İnternet Explorer’da Araçlar’da İnternet Seçenekleri’de Gelişmiş Sekmesi’nde yer alır.)

Not: Makinenizde hem Java(Sun) hemde Microsoft VM kurulu olabilir. Eğer hem Java(Sun) hemde Microsoft VM kurulu ve ilgili checkboxları işaretleyse WebFx uygulamasının yüklenmesinde sorun çıkabilir.
    1. Seçenek

2. Seçenek

3. Aynı menünün güvenlik (security) sekmesine geçilerek güvenlik ayarları varsayılan düzeye (default level) getirilmelidir. IE 6.0 kullanıcıları privacy sekmesindeki güvenlik ayarını medium'a getirmelidir.

4. Anlık Borsa link tıklandıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi Security Alert çıkacaktır. Anlık Borsa’yı kullanabilmeniz için Yes butonuna basmanız gerekmektedir.

5. Bazı bilgisayarlarda Microsoft, Alexa, Google, Yahoo vb. firmaların Toolbar'ları (Araç Çubukları) ve dolayısıyla Pop-Up engelleyici uygulamaları yüklüdür. Bu uygulamalar pop-up yani dışarı pencere olarak açılan reklamları kapatırlar.Bu uygulamalara ait ekran görüntüleri aşadadır.Eğer kurulmuş olan Toolbar’ları Internet Explorer’ınız üzerinde göremiyorsanız Explorer’ınızın View-Toolbar sekmesinde işaretli olmayabilir.

Foreks ekranımız da bir pop-up pencere olabilir ve bundan dolayı Anlık Veri ekranıda kapatılıyor olabilir.

Bu durumu çözmek için programın ayarlarından internet adresini güvenilir site olarak ekleyip/işaretleyip pop-up pencerelerine ilgili siteyi izin vermelisiniz.

Microsoft XP Service Pack 2 yüklü ise; Pop-Up Blocker/Engelleyici ayarlarını High'dan Medium/Orta düzeye getiriniz.

6. Popup engelleyicisini doğru şekilde nasıl ayarlarım?

SP2'nin popup engelleyicisi birdenbire ayrı bir pencerede açılan can sıkıcı reklamları otomatik olarak engelliyor. Ancak burada da ince bir ayar yapmanız yerinde olur. Ayarlara Internet Explorer'da Araçlar / Açılır Pencere Engelleyicisi / Açılır Pencere Engelleyicisi Ayarlan menüsü üzerinden ulaşabilirsiniz. Engelleyicinin filt-releme seviyesi ilk başta Orta düzeyde bulunuyor ve bu ayar da çoğu reklam penceresini durduruyor. Ancak bir popup bir bağlantı arkasında saklı olduğunda bunu maalesef engelleyemiyor. Hiçbir şekilde açılır pencere istemiyorsanız filtreleme düzeyini Yüksek olarak ayarlayın.

İşin püf noktası şu: Bir bağlantının ardında bir açılır pencere gizli olduğunu biliyorsanız, mesela bir forum sayfası söz konusu ise, korumayı [Ctrl] ile fare tuşuna aynı anda basarak geçersiz kılabilirsiniz.

Uzun süreli kullanımlarda bunun fazla zahmetli olduğunu düşünüyorsanız belirli sayfaları "İzin verilen siteler" listesine dahil edebilirsiniz. Bunları ya elle "Açılır Pencere Engelleyicisi Ayarları"nda girmeli, veya pencere engellenene kadar beklemelisiniz. Zira bu anda Internet Explorer'm ana penceresinin üstünde bir uyarı listesi çıkıyor. Buraya tıklayın, kısayol menü-sünden (sağ tuşla) Bu Siteden Açılır Pencerelere Her Zaman İzin Ver seçeneğini seçin ve çıkan onay sorgusuna Evet yanıtı verin. Yanlışlıkla yanlış bir sayfaya izin verdiyseniz bunu Açılır Pencere Engelleyicisi Ayarlarında Kaldır komutuyla listeden silebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)